3-szor tapsolták őket vissza Németországban
A TÉBLÁB Táncegyüttes táncosai a SzeptEmber Feszten, IX. 6-án 11,30-kor a Ludas Matyi című vásári komédiát mutatják be az érdeklődő közönségnek. A Tébláb Táncművészeti Alapítvány célja, tevékenysége:
A táncművészetnek és mozgáskultúrának a magyar népzenének az általános iskolai alaptantervben megvalósítható formáin túli magas színvonalú oktatásának és szélesebb körben való elterjedésének támogatása. Ennek keretében a TÉBLÁB Alapfokú Művészetoktatási Intézmény támogatási. Közoktatási intézmény alapítása és fenntartása.
Az alapítvány támogatja a művészetek hagyományainak megőrzésér, ápolását, továbbfejlesztését. Találkozók, fesztiválok, táborok megszervezésével és azokon való aktív részvétellel elősegíti az ország különböző területein honos táncok és táncosok tapasztalatcseréjét. A műfaj gazdagságának megismertetésével és a közösségi élmények felhasználásával elősegíti a fiatalok táncművészet és a hagyományos kultúra iránti érdeklődésének felkeltését, illetve elmélyítését. Támogatja a határon túli táncoktatókkal és táncművészeti csoportokkal való szoros együttműködést, vendégszereplések, találkozók és csereüdültetés megszervezésével. Az Alapítvány részt vállal a társművészeti ágak (színházak, tárgyi alkotóművészet stb.) programjainak megszervezésében, azzal a céllal, hogy a különböző művészeti körök egymáshoz való közeledését elősegítse.
Programok, klubok szervezésével elősegíti a Magyarországon élő népek –nemzetiségek egymáshoz való közeledését, kultúrájuk szélesebb körökben történő megismertetését.
Az autentikus tánchagyományok mozgásterápiaként való alkalmazása lehetővé teszi, hogy az alapítvány tevékenységével támogassa minden olyan rehabilitációs program létrejöttét, melyek hátrányos helyzetű, fogyatékos illetve devianciával rendelkezők beilleszkedését, felzárkóztatását célozzák meg.
A TÉBLÁB AMI a több, mint 10 éves szakköri művészeti munka folytatásaként 1999-ben alakult iskolánk Vörös Árpád vezetésével. A X. és a XVIII. kerületben működő intézményben 8 telephelyén tanulhatnak a diákok 6-22 éves korig néptáncot, népzenét, ismerkedhetnek a magyar nép hagyományvilágával.
Az idei tanévre is várjuk a táncot és zenét kedvelő diákok jelentkezését.
Felvételi időpontok és helyszínek: 2008. szeptember 2-12. 14-18 óráig a XVIII. ker. Bókay Kert Főépületében (1181. Bp. Szélmalom u. 33.) Kis Ágnesnél (06-30-2867232) és a X. ker. KÖSZI-ben (1105. Bp. Előd u. 1.) Ertli Mártánál 06-20-432-7513) |